beautifullady22 (beautifullady22) wrote,
beautifullady22
beautifullady22

Мануела Гретковська

Я тут осміліла і зело возгордилась собою, то ж вирішила, а чому б мені і на двох мовах не читати? З польською проблем ніби не виникає особливих, почала гуглити хто ж там у них зараз сучліт. Надибала Гретковську. Всі хвалять, у Львові вона також на презентації приїжджала. Ну і думаю - спробую.
Спершу зі словником, а потім розчиталася і вже без словника, правда десь 1/3 слів здогадуюсь а не знаю, але то таке. Написати щось польською б не змогла.
Взяла собі дві книжки Европейка і Полька. І що сказати - Гретковська мені не пішла. Зовсім. По-перше і там і там - формат щоденника. Я раніше таку літературу любила, а зараз вже ні. От в студентські роки вона б мені пішла дуже) По-друге - вона нагнала на мене депресняк. Жуткий. От прям сиджу і в мене депреснячище, який я правда вже заїла запіканкою. Не можу тут хибити на переклад, бо ж читаю оригінал, тому, очевидно, не йде сам стиль автора. От читаєш і дивишся очима автора на світ, і той світ такий - тлєн і безісходность. При тому авторка живе абсолютно на наш погляд зажиточним життям. Очевидно або стиль письма такий, або і справді у творчих людей і проблеми творчі.
Чому я власне взялася читати - -з анотацій зрозуміла, що там буде про європу очима польки, про осмислення польського соціуму через призму європейськості. Одним словом я чогось такого чекала. Европейка менш депресивна, таке собі філософське осмислення всього, що навколо. Можливо до них ще повертатимусь, але порційно і дозовано.
А для читання польської літератури в оригіналі пошукаю Шклярського сагу про Томека або ви мені щось порадьте - веселе і життєстверджуюче. Ще от Сенкевича згадала.
Tags: література
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments