beautifullady22 (beautifullady22) wrote,
beautifullady22
beautifullady22

Полліанна: книга і фільм

Не знаю як і чому вона не попадала мені до рук раніше (з описів і згадок в тирнеті я собі чомусь уявляла, що це книга для дітей) але прочитала її тиждень тому. Народ - це просто неймовірна річ, її треба вивчати в школі. Замінити скажімо нею похмурого і точно не зрозумілого у всьому обємі дітям Кафку чи Майстра і Маргариту.
Не буду переповідати, бо ви вже напевно знаєте, але її ставлення до життя, вміння радіти найменшим дрібницям, бачити в людях тільки хороше і змінювати їхні життя -- варті захоплення і якби такої книжки не було, її варто було б написати. Якщо ви думаєте, що ваше життя складне і безпросвітне - почитайте цю книжку, і навчитеся радіти кожній миті.
Продовження "Полліанна виростає" вже не таке динамічне. Тут вже в неї не той жвавий характер, а ще там перше кохання, яке одразу трапляєтьсяз кількома героями і всілякі хитросплетіння і перипетії. Але жанр про кохання не зовсім автору вдається, перша книжка, де були просто пригоди мені подобалась більше. Ну а жорстку реальність я і так щодня бачу.

А ще я подивилася три екранізації.

Перша Полліанна 2003 року. Постановка доволі канонічна, не сподобалась сама Полліанна - в неї чомусь весь час висунутий язик і одні і ті ж емоції на обличчі. Ну отой язик взагалі наводить на думку про якусь психічну ваду. А в цілому фільм достовірний, актори занадто красиві, сильні моменти з книги дуже урізані, декотрі епізоди просто формальні без змісту самого діалогу, в якому була якраз мораль епізоду. дуже гарна природа і містечко. Загалом сподобався, але подивитися на раз.

Полліанна 1960. Тут Полліанна вже натуральніша, зате фільм не по книжці, якийсь лєвий сюжет, додаткові герої (три служниці у тітки Поллі замість однієї), взагалі він знятий в стилі фільмів 60-х - з типовою для того часу зовнішністю акторів, типовими красивими будинками. Доктор Чілтон тут якийсь занадто голлівудський. Хоча смішні моменти і гарна природа (епізод де Джиммі Бін ловить рибу чого вартий) А ще я побачила в тому фільмі як черевички з міліоном малесеньких гудзичків защіпають не вручну а з допомогою такої спеціальної приспособи - гачка на довгій ручці. Думаю то справжній артефакт тих часів. Люблю такі елементи побуту помічати. І в картинах, і в фільмах. хоча фільм окрім отих моментів дуже не сподобався.

І ще - Полліанна аніме 1986 року на 56 серій (по двох книжках) Оце я вам скажу річ. По-перше воно дуже детально, видно сценарист дуже пройнявся. Перші три серії взагалі про життя Полліанни перед тим, як вона приїхала до тітки. З книжки нічого не упущено, але окрім того ще купа подробиць, сюжетів і головне воно дуже добре. Таке - коли не відволікаєшся на інтерєр і оточення, а сама головна думка фільму добре подається. Дуже і дуже мені сподобалось, більше ніж фільми.

ще в нас в Заньковецької йде однойменна вистава, я раніше думала, що вона для дітей, але тепер обовязково сходжу.
Tags: кіно, література, мультик
Subscribe

 • Художні книги. Свіжачок

  Анна Гавальда "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав" Дуже всі її хвалили, навіть презентація в Є була (я не ходила) і я зацікавилась. Це…

 • Про мандри і мандрівників

  Прочитала ще дві книжки українських авторів про мандри. Одна - дружини дипломата (ех, це мабуть найприємніший спосіб подорожувати - вслід за…

 • (no subject)

  Я до вас далі з сучлітом. Знайшла книгу в дусі Голодних Ігор - хто не в курсі є цілий напрямок літератури, який так називається. до нього входять…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments