beautifullady22 (beautifullady22) wrote,
beautifullady22
beautifullady22

Прогулянка вихідного дня. Львівські озера.

Вже потепліло, а скоро і зовсім буде тепло (точно-точно буде) то ж буде хотітися хоча б до якоїсь води. А де у Львові взяти воду, спитаєте ви? А от і багато у Львові води, шукати треба вміти, да.

От вам приблизний маршрут, і кілька фотоТішитиму вас сьогодні телефонними фото, бо вже в маршрутці мені здалося дивним: якась легка в мене сьогодні сумка. Ну і от -- фотик забула дома)

Отож доїжджаємо трамваєм №2 до кінцевої зупинки Коновальця, бачимо якісь дивні залізничні штуковини, йдемо подивитися що там. Знаходимо навіть зупинку електричок, яка має однойменну назву Коновальця (хоч одна електричка там зупиняється, хто знає?) і взагалі -- яка суть тієї зупинки -- поблизу ж нема заводу щоб там скажімо робітники на роботу добиралися.пункт 1 виходимо на залізничний міст (зупинка під нами)Далі йдемо через приватний сектор до озер, милуємось квітниками та забудовою. Мій улюблений район, до речі

первоцвітимузей І. Труша.за деревами вже видніється озеро пункт 2от що нам каже з цього приводу Вікіпедія:

Загальна площа 5,8 га, площа водного дзеркала — 1,8 га (2 озера). Основна функція парку — рекреаційна. Це місце відпочинку жителів мікрорайону з населенням близько 15 тисяч.

"Парк був облаштований у 1960-ті роки на місці зруйнованого ландшафту — колишніх кар'єрів з видобутку піску. Озера утворилися через просочування води на дно піщаної виїмки. В середині ХХ століття на місці парку було сміттєзвалище. У радянський період озера називалися Алтайськими, під час перейменувань на початку 1990-х років були названі Пісковими."Красивий у тому будинку вид з вікна)

На озері живуть дикі качки, в озері є рибки, вода на вигляд чиста і прозора, але дно брудне з очеретом, босому туди заходити не гудА ще, окрім рибалки і полювання на качок, на озері можна сплавитися на плоті. Повний спектр послуг) Стояв собі пліт, троє хлопчисьок прямо з берега на нього застрибнули, почали відштовхуватися, на моє "Хлопці, пливли би ви до берега" мені запропонували "Хочете з нами?")) і це років 10-12. Виросте -- буде серцеїдом)І до речі мені теж так захотілося помандрувати!!! То ж яка пригода))

Ось вигляд з містка на менше озероа от звідти ж на більше (хлопці саме перетнули озеро)а тут з ними сталася халепа -- оскільки на тому плоті вони стрибали і всіляко дуркували, то впустили палицю. тож вони швиденько пригадали фізику і почали розігнавшись стрибати на той край плота, в який бік хотіли пливти. так що вчіть фізику, ніколи не знаєш, де вона тобі згодиться. якщо ви раптом почали хвилюватися, вони все ж до берега догребли, вчепилися за вербу і викарабкалисьменше озеровоно теж дуже живописне, верби схиляються майже до самої води, а ти як за штороюяк би гарно там не було, йдемо далі. Вирішили піти в парк Горіховий гай, бо там, згідно карти теж мало бути озеро. По дорозі побачили отаку рослину, то її квіти

далі йдемо вул. Кн. Ольги, доходимо до графітіОтут треба перейти дорогу (є перехід на трамвайній зупинці) та прямувати до озера через приватний сектор, тихіше, ніж головною вулицею.

Доходимо до парку пункт 3 З Вікіпедії дізнаємось, що:

"«Горі́ховий Гай» — парк у південній частині міста Львова (Франківський район), між вулицями Володимира Великого, Княгині Ольги та залізничною колією лінії Львів — Ходорів. Загальна площа близько 40 га. На території парку є два озера і Олеська долина, якою протікає потічок Вулька, що впадає в Полтву. Одне з озер заболочене і повільно висихає та заростає рослинністю."
Це озеро теж пересихає, бо 1/3 його ділить якась незрозуміла гребля і там вже не має води. Хоча то може хтось його чистить, не знаю. До речі стосовно горіхів -- мій ліс більше схожий на горіховий гай ніж цей парк. побачили 1 горіх)

тут дно чистіше, але вода менш прозора. сюди босими ногами ступати я б ризикнула
навколо є лавочки, посиділи-погрілись на сонечку, кинули прощальний погляд, йдемо далі, бо чим більш ми вивчаємо карту, тим авантюрніший стає наш маршрут:)оце друге озеро, з часів, коли про нього писали у Вікіпедї воно засохломи вирішили через Вульку піти в Стрийський, отож спускаємось вниз. Бачимо як браконьєри браконьєрять березовий сік.місцеві компанії збираються тут на шашлики, так як парк доволі занедбаний. зовсім в глуші і хащах будують багатоповерхівку, майстри скидають вниз все, що їм здається зайвим, на людей не звертають увагу, поки фоткала цього зачарованого принца, на мене полетів пісокдійшли до пункту 4 переходимо коліюніби нічого не провіщає поганого, але всередині епічне болотоі далі починається сам жир -- не думала що у Львові, практично в центрі є ще такі занедбані нетрі. тут прям таке відчуття -- гибле місце. хоча й тут будують багатоповерхівки. є й приватний сектор, але теж в занедбаному стані.Отой потічок очевидно і є та сама ВулькаХотілося б вірити, що скоро тут все приберуть і впорядкують, але...

А ці сходи мабуть якраз і ведуть до гуртожитків Лісотеху, ех...Не знаю, що зображено на графіті, але мені здається воно натякає: поремонтуйте та приберіть!!)пункт 5 -- Вулькамаленький парк, але в ньому хоча б є горішникоце цікавий будинок, замкнений в колопереходимо Стрийську і нарешті ми в парку пункт 6якщо вам колись в літературі зустрічалося "вечірнє сонце золотило верхівки дерев" то це саме тев Стрийському парку вже зацвіла форзиція. гм, ну як зацвіла... випустила анонс))а ось і те саме третє озеро, на жаль в сутінках можливості мого телефону обмеженіОтож у Львові таки є вода, біля якої можна хоча б посидіти і помедитувати. Розкажіть мені ще про цікаві озера в місті) Гарних погулянок всім!
Tags: mobilofoto, кожен день є чудовим для життя, моє місто, моє фото, природа
Subscribe

 • Манти

  Іноземна кухня мене не відпускає)) Манти їла на 1 курсі на практиці. Там кухарка була казашка. І відтоді теж хотіла зготувати, не знаю, що мене…

 • Долма

  Хотіла її ще з 2012 року, коли смачно пообідала в татарському кафе, але долма в мене вже не влізла. І не знаю, на що саме я чекала. А тут подумала -…

 • Лобіо

  Давно хотіла зготувати, мені назва подобалась) Готується просто. Відварюєте квасолю, трете чи мелете горіхи, трете часник і зелені побільше. В ідеалі…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments