beautifullady22 (beautifullady22) wrote,
beautifullady22
beautifullady22

Світ 3.0

Я колись любила вебінари слухати -- мене приваблювала нова форма навчання, онлайн клас, де учні по всій планеті і викладач, який може донести свої знання широкій аудиторії. Зараз скільки всього корисного в інеті -- починаєш шукати якусь конкретну тему і переходиш по посиланнях, відкриваєш книгу за книгою, дивишся відео і вся та інфо вже в голові не вміщується. З одного боку це класно -- особливо професійні блоги, прочитуєш за пару годин те, що автор вивчав і обдумував 3-4 роки, але починаєш деколи думати -- ні, я скільки не осилю. Тому що й справді важко осилити і усвідомити за декілька годин те, до чого хтось йшов 3-4 роки.)) Зараз ми всі живемо в епоху вершків інформації, це як студент перед парою читає тези чужого конспекту, але розвинути їх на семінарі не може, бо для цього треба 3-4 роки власного обдумування і спроб. Тому на мою думку всілякі вебінари не є ефективними, хіба що нові ідеї показати, але щоб та ідея запрацювала, її знову ж таки треба добре (і довго) розвивати.

Але я памятаю набагато спокійніший інтернет, коли він був радше розвагою, зустріч однодумців чи колег приємною несподіванкою, коли кожен в своїй галузі займався спокійно своєю роботою і від нього не вимагали реагувати на всі новинки. Був вибір і було місце (ніша) для тих, хто хоче собі розвивати якусь річ(галузь, думку) яка не потребує постійної валідизації з потребами часу. Зараз таких думок(котрі розростаються вшир, не даючи розгалужень) вже просто не треба. Дуже швидко і дуже багато нового, треба бути в темі, бо якщо ти не в темі, то вже ретроград якийсь, це шкідливо для іміджу. Колись можна було довше утримувати позицію на одному рівні не падаючи в рейтингу (я не про жж, як хтось з вас міг би подумати) а тепер оті підйоми-падіння стали дуже швидкими. І щось мені здається, що на майбутнє ця швидкість ще більше зростатиме. Сумуючи -- рівномірний стабільний прибуток чим далі тим буде все важче отримувати, зростатиме диференціація або все, або нічого.

Мені так подобався колишній тихенький і спокійний, камерний інтернет. Але нажаль такого вже більше не буде. А я ще не встигла натішитись. Раніше мені подобалось те, що кожен має доступ до нету, скільки всяких цікавих штук, безкоштовне навчання і я думала ого, як скоро світ розинеться (громадянське суспільство і все таке). А тепер бачу, що скоріше "розвиватиметься" той. хто зможе швидше перелопатити вершки.

Я вже не доганяю світ. Оте "впереди планеты всей" вже стало неможливо, тож нема чого перейматися, хоч і шкода. Мені подобалось бачити розвиток і поступ комплексно. А ви? Намагаєтесь ще догнати?

От ще минулого століття були вчені, про яких казали "вчений-енциклопедист" - це коли вчена ступінь чи вагомий науковий доробок в кількох(не завжди суміжних) галузях. Зараз це вже просто неможливо, хіба в міждисциплінарних науках.
Tags: нестерпна легкість буття, світ
Subscribe

 • Художні книги. Свіжачок

  Анна Гавальда "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав" Дуже всі її хвалили, навіть презентація в Є була (я не ходила) і я зацікавилась. Це…

 • Про мандри і мандрівників

  Прочитала ще дві книжки українських авторів про мандри. Одна - дружини дипломата (ех, це мабуть найприємніший спосіб подорожувати - вслід за…

 • (no subject)

  Я до вас далі з сучлітом. Знайшла книгу в дусі Голодних Ігор - хто не в курсі є цілий напрямок літератури, який так називається. до нього входять…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments