beautifullady22 (beautifullady22) wrote,
beautifullady22
beautifullady22

Стівен Хокінг: книжка і фільм

А от зараз я буду хвалити! Ну не все ж мені критикувати)

давно чула про Стівена Хокінга, зацікавив він мене не так науковими здобутками, як особистою історією. Прочитати про нього можете у вікіпедії, скажу лише, що після того, як в 22 роки лікарі поставили йому складний діагнох і пророкували 2-3 роки життя, він прожив до 73 років і живий до сих пір, двічі одружувався, став професором, здійснив переворот в науці і завів трьох дітей і трьох онуків.

у своїй книзі "Коротка історія часу: від великого вибуху до чорних дір" він аналізує і узагальнює всі відомі теорії походження всесвіту і задає питання, куди той світ рухатиметься далі, правда остаточної відповіді так і не дає. Книга -- це такі собі філософські розмірковування. Мені в ній сподобалось два моменти. Перший -- що у всесвіті набагато більше хаотичного ніж впорядкованого, і впорядкований розвиток відомого нам світу виглядає просто щасливою випадковістю. На перший погляд. Взагалі у книзі багато посилань до Бога, але це, на мою думку, пояснюється тим, що вона була написана на початку 80-х, коли офіційна церква (католицька) ще тільки-тільки допускала і запроваджувала визнання наукового підходу і пояснення за допомогою нього різних сакральних речей.
Другий момент -- дуже гарне зображення розвитку якоїсь події чи явища у часі за допомогою двох конусів, зєднаних вершинами. де основа -- це множина минулого, і множина майбутнього, а вершина це отой момент тут-і-зараз. я для себе час уявляла завжди у вигляді графів, тому мені було цікаво ще й таку думку почути.

книжка написана дуже просто, містить всього одну формулу, бо як каже сам автор "кожна формула зменшує обєм продаж вдвічі" Взагалі крізь усю книгу видно легкий і влучний гумор, дуже мені подобаються наукові книги, написані з гумором. Якщо ви знаєте шкільний курс фізики, ви її без проблем зрозумієте.

Фільм. Фільм скоріше історія особистого життя, а не наукового сходження. На "ігри розуму" мені чимось схожий. Він про те, як складно спілкуватися геніальному розумі з обивателями, про те що навіть кохання може не все, ну і про силу духу насамперед. Актор дуже схоже зіграв головного героя. Дуже і дуже рекомендую.
Tags: кіно, література
Subscribe

 • Манти

  Іноземна кухня мене не відпускає)) Манти їла на 1 курсі на практиці. Там кухарка була казашка. І відтоді теж хотіла зготувати, не знаю, що мене…

 • Долма

  Хотіла її ще з 2012 року, коли смачно пообідала в татарському кафе, але долма в мене вже не влізла. І не знаю, на що саме я чекала. А тут подумала -…

 • Лобіо

  Давно хотіла зготувати, мені назва подобалась) Готується просто. Відварюєте квасолю, трете чи мелете горіхи, трете часник і зелені побільше. В ідеалі…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments